• אלירן מאור-טריפמן

הכלי הפשוט שיעזור להתרכז בעבודה (ובלימודים)

הצורך להיות פרודוקטיביים בעבודה הפך להיות הכרח של כולנו, במיוחד לאלה מאיתנו שעובדים באופן-ספייס. ההסחות בלתי פוסקות - גם מקולגות שבאים לשאול שאלות ולהתייעץ (או יותר גרוע - להתייעץ עם מישהו שיושב לידך, ואז כופים עליך להקשיב לכל השיחה), גם מהטלפון, שבדיוק התקבלה הודעה מהוואטסאפ של הגן, וגם, אוי, הנה הזמנה לאיוונט חדש בפייסבוק שאתה פשוט חייב לראות למה שלחו לך את זה.


בקיצור, בלאגן בראש. נשמע מוכר?


ואז מצאתי, לפני שנתיים בערך, אפליקציה לטלפון שנקראת Forest.

האפליקציה, שזמינה גם בחנות אפליקציות לאנדרואיד וגם בחנות של אפל, כבר עברה את רף ה-5 מיליון (!) הורדות, וזכתה בטייטל "האפליקציה הכי טובה להגברת הפרודקטיביות" מה-New York Times, לא פחות.

הרעיון מאוד פשוט - Forest מאפשרת לכם לגדל עץ. כן, עץ.

אתם מקבלים שתיל (או זרע) ויכולים לראות איך העץ שלכם מצמיח ענפים, עלים, ושאר חלקים ביולוגיים.

איך מגדלים אותו? פשוט מאוד - לא נוגעים בטלפון.

אם כן תכנסו לטלפון, ותפתחו אפליקציות המוגדרות כלא פרודוקטיביות (למשל - וואטסאפ), העץ שלכם ימות.


(*אגב, נראה לי שמיותר לציין אבל אציין בכל זאת - לא מדובר כאן בפוסט מסובסד בשום צורה ואופן, אלא רק בהמלצה על אפליקציה שאני משתמש בה לא מעט)יש לה ממשק פשוט ואינטואיטיבי

בכניסה לאפליקציה אתם יכולים לבחור את סוג העץ שתגדלו.

ככל שתבחרו "להתנתק" מהטלפון יותר זמן, סוג העץ שתקבלו יהיה אחר.

ככה זה נראה על הטלפון שלי:

ברגע שתסיימו את הזמן המוגדר בלי "לגעת" בטלפון, העץ שלכם ישתל בחורשה (Forest) שלכם, ותצברו נקודות, שיאפשרו לכם לרכוש סוגים נוספים של עצים בהמשך:


קשה לכם לא להסתכל בטלפון הרבה זמן? תכוונו את הטיימר לזמן קצר יותר.

אתם רוצים לאתגר את עצמכם קצת? תכוונו את הטיימר לזמן ארוך יותר.

האפליקציה "תתגמל" אתכם בעץ גדול ומרשים יותר ככל שתכוונו זמן רב יותר. בנוסף, אם הזמן יושלם בהצלחה מבלי שתכנסו לאפליקציות אחרות, תקבלו יותר מטבעות, איתם תוכלו לרכוש סוגים שונים של עצים נוספים בתוך האפליקציה עצמה.


אחרי שתתנו לאפליקציה את ההרשאות המינימליות שהיא דורשת בהפעלה הראשונית, ותשתלו את העץ הראשון שלכם, תוכלו לסגור את הטלפון בבטחה ולשים אותו בצד, במגירה, בכיס או בכל מקום שאתם רוצים. העיקר - שלא תגעו בו.


אם בכל זאת אתם לא יכולים לעמוד בפיתוי, וחייבים להסתכל בוואטסאפ בלי לחכות עד שהטיימר החמוד יגמר, האפליקציה תקפוץ לכם ישר כשאתם פותחים אפליקציה אחרת, ותראה לכם את ההודעה החמודה הבאה:יש כאן קונפליקט קטן שעולה בין שני רצונות מתנגשים - הרצון שלנו לשמור על העץ החביב שלנו, אל מול הרצון שלנו לגעת בטלפון באפליקציות לא פרודקטיביות.

תאמינו לי, אחרי כמה עצים בודדים שתשתלו, אתם כבר לא תרצו לגעת בטלפון יותר. הרצון להצלחה גובר על הרצון לכשלון, וכמוני, אתם תרצו לראות איך החורשה שלכם צומחת לאט לאט עם כל עץ שאתם שותלים.


חווית משתמש מקסימה

זו דרך נפלאה שלנו כלומדים לקבל חווית משתמש קצת אחרת. אנחנו מקבלים "פרסים" על ההתמדה שלנו, בדמות העצים שאנחנו שותלים, ואנחנו יכולים לראות בסוף היום את רצף ההצלחות שלנו באמצעות החורשה המלאה.


בנוסף, אנחנו יכולים לראות כמה עצים "נכרתו" בגלל שנכשלנו לעמוד בזמן המוגדר להתנתק מהטלפון. העצים האלו יוצגו כגזעים ריקים מענפים, חלקם אפילו יהיו ממש כרותים, בתוך החורשה שלנו


(שימו לב, למשל, לעץ השלישי משמאל)


לדעתי האישית - זה גם פקטור מאוד חשוב - גם בהצלחה הגדולה של האפליקציה אל מול המתחרים, וגם במינוף הרצון האישי להצליח באפליקציה. המטרה של האפליקציה היא להגביר את הזמן בו אתם פרודקטיבים, דהיינו לא נוגעים בטלפון. ולכן אין כאן התעלמות מהכשלונות.

וזה בסדר, כי כולנו בני אדם, ואנחנו צריכים את המנוחות האלו. האפליקציה לא "נותנת לכם בראש" ומעצימה כשלונות. להיפך - תראו את הכשלונות שלכם, תלמדו מהם, תצליחו בפעם הבאה. As simple as that.


היא בחינם!

וזו עוד נקודה עצומה לטובתם של המפתחים. האפשרות הבסיסית הזו שמציעה האפליקציה יכולה לייצר לכם הרגלים חדשים יעילים יותר, ולא תזיז לכם בכיס. אני משתמש בגרסה החינמית כבר תקופה מאוד ארוכה והאפליקציה עובדת בצורה מעולה, חוץ מפרסומות (קצרות מאוד) שיעלו לכם אחת לכמה זמן.


אבל כמובן שכמו כל דבר בעולם - גם לאפליקציה הזו קיימת גרסת פרימיום. הפרימיום עולה רק 7.10 ש"ח.

אתם תשלמו שקלים בודדים וקודם כל - הפרסומות ייעלמו, שזה הכי חשוב. בנוסף, תקבלו את האפשרות לשמור את העצים שלכם בענן (למקרה שמשהו יקרה לטלפון), עידוד חברים אונליין, לברור את האפליקציות הלא פרודקטיביות, לקבל סטטיסטיקות מעמיקות יותר ואפילו המפתחים מציעים לכם לשתול עץ אמיתי (!) איפשהו בעולם. להיט!


הרחבה לכרום

אז נכון, שמנו את הטלפון בצד, אבל מי אמר שלא נכנס לפייסבוק מהדפדפן? הרי אנחנו עובדים מול המחשב כל היום! המפתחים חשבו גם על זה ולאחרונה הם הוציאו הרחבה ל-Chrome שמאפשרת לכם להתנתק גם מאתרים לא פרודקטיבים בדפדפן עצמו


לאחר התקנת התוסף מחנות התוספים של Chrome, תוכלו ללחוץ על התוסף (נמצא בסוף שורה ה-url), משם ללחוץ על האייקון של ההגדרות ולבחור איזה אתרים אתם רוצים להגדיר כאתרים לא פרודקטיביים ברשימת ה-Blacklist.

בניגוד לגרסת המובייל, ההדרה הספציפית של אתרים בהרחבה לכרום היא חינמית לגמרי.


יש אפשרות גם לחבר בין חשבון המובייל לבין החשבון בדפדפן ולהגביר את האפקטיביות שלכם - העצים שתקבלו מהדפדפן ישתלו בחורשה שיש לכם בנייד.


בשורה התחתונה

אם אתם מחפשים אפליקציה שתעזור לכם עם הסחות הדעת הבלתי פוסקות, אני ממליץ מאוד על Forest.

היתרונות - חווית המשתמש פשוטה, נוחה ומאוד אינטואיטיבית, המשחוק מעלה את ההתמכרות לאפליקציה באופן משמעותי, והחיבור עם הדפדפן יכול לגרום לכם לא לוותר לעצמכם גם בשעות העבודה.

החסרונות - יש בגרסה החינמית פרסומות שקופצות ואי אפשר להגדיר אפליקציות


להורדה לאנדרואיד לחצו כאן

להורדה למכשירי אפל לחצו כאן

להורדת ההרחבה לכרום לחצו כאן


**

משתמשים באפליקציה? אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות!


נתראה בפוסט הבא,

אלירן.


נעים להכיר!

שמי אלירן מאור-טריפמן, ואני מנהל ומפתח הדרכה כבר למעלה מ-8 שנים.

לאורך השנים פיתחתי מאות תוצרי הדרכה מתוקשבים וקלאסיים למגוון ארגונים גלובליים וישראליים - מצגות, לומדות, סרטונים, אינפוגרפיקות, וובינרים, קורסים ועוד. בכל תוצר ניסיתי להביא משהו אחר, ייחודי, אפקטיבי ופרקטי לארגון כדי להפוך את התוצר ל"וואו" הנדרש, וזה האתגר שאני כל כך נהנה לפצח בכל פעם שאני מתחיל פרויקט הדרכה חדש.

לאחרונה יצאתי לדרך עצמאית והבלוג הוא הדרך שלי לחלוק איתכם את הידע שצברתי לאורך השנים, וגם לחקור ולסקור כיוונים חדשים בעולם פיתוח ההדרכה. 

קריאה מהנה!

LTS_MG_3101_1884lowsq.jpg
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn Social Icon