• אלירן מאור-טריפמן

עדכון נובמבר לסטוריליין - New Trigger Panel!

בשבוע שעבר הרצתי על סטוריליין ואמרתי להם שזו אחת התוכנות שאני הכי אוהב בעולם. זה אמנם נשמע מוזר, אבל לדעתי ברגע שמכירים את הסטוריליין, אפשר להוציא ממנו דברים מהממים, ויותר מזה - העדכונים השוטפים (ל-Articulate 360) הופכים את הסטוריליין לתוכנה "חיה" שמתעדכנת אחת לחודש-חודשיים עם עדכונים משמעותיים ומהנים שבהחלט מוסיפים לחווית המשתמש.

בשבוע שעבר חברת Articulate הוציאה עדכון לסטוריליין (אהמ, היא הוציאה עדכון לכל ערכת Articulate 360 שלה, אבל אני אתמקד בסטוריליין), והפיצ'ר המשמעותי בו, הוא New Trigger Panel! או בשפת הקודש: חלון טריגרים חדש!

לקחתי לעצמי שבוע לשחק עם האופציות באמצעות לומדה קצרה שבניתי, ואני חייב להגיד - הם עשו שיפור משמעותי. בעבר כשלימדתי סטוריליין, לימדתי שיטות וטכניקות לקרוא את החלון הזה, ואת הטריגרים שמופיעים בו, וכל פעם התמרמרתי על ה-UX שמאחורי החלון הזה. הפעם שאני מרגיש כאילו מישהו אשכרה הקשיב לי ותיקן את הקטנות האלו.


אז מה חדש? בואו נעבור על הפיצ'רים המגניבים האלו


(שוב, הפיצ'רים זמינים רק לבעלי רשיון ל-Articulate 360)


חלון יצירת הטריגרים קיבל מתיחת פנים

עד לעדכון, כשלחצנו על הדף הלבן באיזור של הטריגרים, קיבלנו חלון משעמם ובנאלי, שאפשר לנו להגדיר את הטריגרים מתפריטים נגללים (Drop down menus). לאחר העדכון, מתיחת הפנים הופת את החלון למעט יותר User friendly.

הרעיון הכללי נaמר - קודם כל בוחרים מה רוצים לעשות (Action), לאחר מכן בוחרים מתי זה יקרה (When), ולסיום בוחרים האם אנו רוצים להתנות את הפעולה (Condition). הרשימה הנגללת הפכה להיות מסורבלת בעיקר ליוזרים עם מסך קטן, או למי שפשוט לא רוצה לעבור את כל הרשימה כדי לחפש את מה שהוא צריך לפעולה הספציפי.

לכן, לאחר העדכון, חלון יצירת הטריגרים מציע לכם להקליד את הטריגר או הפעולה שאתם רוצים לעשות, וההשלמה האוטומטית תכוון אתכם לטריגר המבוקש!


בנוסף, תוכלו לערוך את הטריגר ישירות מחלון הטריגרים. אם בעבר היינו צריכים ללחוץ לחיצה כפולה על הטריגרים כדי להגיע לחלון הטריגרים, ואז לשנות את הטריגר של Jump to - next slide ל-Jump to - previous slide, מהיום אפשר לשנות את ה-Action, ה-When ו/או ה-Condition, ישירות מחלון הטריגרים!


השינוי העיקרי - UI מרענן!קודם כל, אפשרות הקיבוץ (מלשון קבוצה) התרחבה. מהיום אפשר לא רק לקבץ את כל הטריגרים תחת אובייקט מסוים, ע"י לחיצה על האייקון המשולש שמופיע לשמאלם, אלא גם את הקטגוריות הראשיות של הטריגרים - Slide Triggers ו-Object Triggers. זה חוסך המון מקום בעין והופך את חלון הטריגרים לקצת יותר מסודר, במיוחד בסליידים מורכבים.


חדי העין מביניכם גם ישימו לה שבטריגרים מספריים, החליפו את המלל (Larger than or equal to) בסימני חשבון מוכרים וגלובליים. הידד!


אפשרויות הטריגר

החבר'ה ב-Articulate לקחו את החלון עם הרשימה המשעממת של הטריגרים והפכו אותו לחלון היררכי, בו הטריגרים מסודרים בצורה ויזואלית מרשימה יותר - עם צבעים!!!

כן, אני מתלהב מצבעים. ולמה? כי ברגע אחד אפשר לראות מה קורה בסלייד.

הכחול מסמן את עיקר הטריגר

ירוק מזמל מתי הטריגר יופעל

צהוב מסמן את ה-Variable המופעל בטריגר

וסגול משמש לציון הערך המשתנה של ה-variable


השבתת טריגר

בעת מעבר עכבר על כל טריגר מופיע לאחר העדכון אייקון חדש, הנראה כמו ברק עם קו החוצה אותו באלכסון. בעת לחיצה על האייקון הזה, יופיע קו החוצה את כל המלל של הטריגר. זה הסימן שהטריגר הזה מושבת, וכשתעשו Preview או לאחר שתפבלשו את הלומדה, הטריגר לא יפעל. כשתלחצו על האייקון שוב, תחזירו את הטריגר לפעולה.

זה מושלם אם רוצים לבחון את ההשפעה של ביטול טריגר אחד בלומדה, בעיקר לצרכי QA כשבודקים את הלומדה לפני השליחה ללקוח!אפשרות חדשה - Group Triggers

עד היום, כל טריגר הופיע בחלון הטריגרים לפי האובייקט עליו הוא פעל. כלומר כשקראתי את חלון הטריגרים, קראתי קודם מה קרה, ולאחר מכן ראיתי מתי זה קרה. לדוגמא - Jump to slide - Next Slide (מה קרה) ובשורה הבאה הופיע When user clicks (מתי זה קרה). זו האופציה הדיפולטיבית שהייתה לפני העדכון ותשאר לכם גם לאחר העדכון.

מה שכן, לפעמים אנחנו רוצים לראות מה יקרה בשלב מסוים בלומדה לכל האובייקטים. במילים אחרות - אני ארצה לראות קודם את ה"מתי" לפני ה"מה". לדוגמא, אם יש לי מספר הנפשות שמתחילות כשהטיימליין של הסלייד מתחיל, במצב הקודם - אני אראה שעל כל אובייקט יהיה את הטריגר, ובשורה השניה של כל טריגר יהיה When Timeline Starts.

החברים ב-Articulate הוסיפו אפשרות חדשה שנקראת Group Triggers. לחיצה על אפשרות זו תקבץ יחד את כל הטריגרים לפי האופן בו הם מתוזמנים, כלומר לפי ה-When שלהם.

נחזור לדוגמא שנתתי מקודם - יש לי כמה הנפשות שכולן מפוזרות בחלונית הטריגר, אבל כולן מתחילות יחד עם הטיימליין של הסלייד. לחיצה על הכפתור של Group תשנה את הסדר של הטריגרים כך שקודם תופיע לי השורה When Timeline Starts ואז אני אראה את כל הטריגרים שקורים ברגע שהטיימליין מתחיל.

הדוגמא לפניכם:בשורה התחתונה

חברת Articulate באמת עושה הרבה כדי להביא עבורנו Value for money. נכון, אנחנו משלמים עלות מתחדשת עבור הרשיון למוצר, ובתמורה אנחנו מקבלים מוצר חי ודינאמי, שמקבל עדכונים בתכיפות גבוהה הרבה יותר, ולטעמי האישי זה שווה את זה.

כמובן שיש עוד כמה פיצ'רים שהייתי מכניס לסטוריליין, ואולי מתישהו המפתחים של Articulate יגיעו גם לטיקטים שאני פותח להם מדי פעם, אבל לדעתי העדכון הזה של הטריגרים היה שווה פוסט משל עצמו, וקצת נחת מהתוכנה המדהימה הזו.


מה הפיצ'ר שהכי אהבתם בעדכון הזה?

חושבים שיש עוד משהו שחסר בעדכון?

ספרו לי בתגובות!


נתראה בפוסט הבא,

אלירן.

נעים להכיר!

שמי אלירן מאור-טריפמן, ואני מנהל ומפתח הדרכה כבר למעלה מ-8 שנים.

לאורך השנים פיתחתי מאות תוצרי הדרכה מתוקשבים וקלאסיים למגוון ארגונים גלובליים וישראליים - מצגות, לומדות, סרטונים, אינפוגרפיקות, וובינרים, קורסים ועוד. בכל תוצר ניסיתי להביא משהו אחר, ייחודי, אפקטיבי ופרקטי לארגון כדי להפוך את התוצר ל"וואו" הנדרש, וזה האתגר שאני כל כך נהנה לפצח בכל פעם שאני מתחיל פרויקט הדרכה חדש.

לאחרונה יצאתי לדרך עצמאית והבלוג הוא הדרך שלי לחלוק איתכם את הידע שצברתי לאורך השנים, וגם לחקור ולסקור כיוונים חדשים בעולם פיתוח ההדרכה. 

קריאה מהנה!

LTS_MG_3101_1884lowsq.jpg
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn Social Icon